сите категории
EN
Профил на компанијата

Дома> за нас > Профил на компанијата

Добредојдовте во Пенг Ченг

Yiyang Pengcheng Technology Development Co., Ltd, е основана во 1994 година. Со регистриран капитал од 15 милиони јени, Pengcheng е модерно претпријатие со висока технологија што го интегрира развојот, производството и маркетингот на алуминиумски електролитички кондензатори. Компанијата зафаќа површина од 50 хектари, има повеќе од 300 вработени и годишен производствен капацитет од речиси 1.5 милијарди парчиња. Сега има изградено модерна производствена работилница од 12,000 квадратни метри. Со глобален водечки индустриски центар за истражување и тестирање, Пенгченг го доби сертификатот за системот за квалитет ISO:9001:2015, сертификацијата на системот за управување со животната средина:14001 и системот за сертификација за квалитет за управување со автомобили IATF2015.

Ние секогаш го земаме меѓународниот квалитет како прва задача и сме посветени на промовирање на развојот на алуминиумски електролитички кондензатори и градење платформа за соработка и споделување ресурси. Компанијата интегрира ресурси и користи научни и технолошки иновации за да развие 29 серии, повеќе од 3000 вредности на врвни алуминиумски електролитички кондензатори со одлична стабилност, издржливост и корисност. Досега, ги обезбедувавме нашите напредни услуги и производи на повеќе од 800 добро познати домашни и меѓународни претпријатија, вклучувајќи PAK, Topstar, BMTC, XIDUN Lighting, KeGu Power, DONLIM, OSRAM, Sunshine Lighting, Havells India Ltd, Akim Metal, Makel , Град Луми итн.

Инсистиравме на притисокот на „Pchicon“ да стане меѓународно познат бренд, станувајќи една од компаниите со висок индекс на среќа на вработените во Кина и претпочитан добавувач на алуминиумски електролитички кондензатори во светот!

Сервисна линија

+ 8615399723311

Работно време: 8:00 ~ 17:00 часот

ВКЛУЧИ СЕГА

во близина
Прашајте сега